הם חוטפים נשים

הקריקטורה השבועית של עידית

הם חוטפים נשים – הקריקטורה השבועית של עידית

מתוך אתר ניוּז יַמַן (نيوز يمن), תימן

 

הרקע לקריקטורה:

הארגון התימני למאבק בסחר בבני אדם נאבק בתופעה מחרידה. אנשי מיליציית החות’ים השיעים בתימן עוצרים נשים בהאשמות שווא. הם בוזזים את רכושן, מחזיקים אותן בבתי כלא חשאיים ומענים אותן .

עובדים במחלקה לחקירות פליליות במשטרה בצנעא מספרים שבאחד הלילות הגיע אוטובוס עמוס בנשים. הן נלקחו לחקירה וצרחותיהן נשמעו בכל רחבי השכונה.

הנשים נעצרות באמתלה של עיסוק בזנות או שיתוף פעולה עם כוחות הקואליציה (בראשות סעודיה, אויבת מרה של החות’ים). הן מוחזקות בוילה המוקפת בשומרים. משפחותיהן אינן יודעות מה עלה בגורלן. הן חוששות לשמן הטוב של הנשים, שלא יהיו “פדיחות”, ונתונות לסחיטה כספית. המשפחות נאלצות להיפרד מסכומי כסף נכבדים עבור שחרור בנות המשפחה.

עד כה ידוע על כמאה ועשרים נשים שנחטפו. ומי עומד מאחורי החטיפות?…מנהל מחלקת החקירות הפליליות מטעם החות’ים “סולטאן זאבן”. יש לו רשת של ציתות לשיחות של האזרחים והוא מואשם בהפרת זכויות אדם.

האם יצליחו להעמידו לדין? לא בטוח. בינתיים הוקפאו כל ההליכים נגדו ונגד עוזריו בשל איומים על מערכת המשפט.

 תיאור הקריקטורה:

שני חות’ים נושאי נשק מתעללים באישה ברחוב. הם מושכים בצמתה, מסירים את כיסוי הפנים שלה ומגלים את שערותיה מתחת לרעלה. איזו פגיעה בכבודה של האישה המוסלמית! הם מכים אותה וגוררים אותה למכונית. כך משתמשים החות’ים בכוחם כדי להשפיל ולסחוט את הנשים התימניות. הם פורצים לבתים, עוצרים אותן ובוזזים את תכשיטיהן ואת רכושן.

הכותרת : صرخة في وجه المستكبرين”  זעקה/צעקה מול פני השחצנים. זאת הסיסמה שטבעו החות’ים נגד ההתערבות של “אויבי האל” בענייניה הפנימיים של תימן. זו אמורה להיות קריאה לעזרה של החלשים (העם התימני האומלל) מול המתנשאים (אמריקה, ישראל ומדינות ערב ה”ציוניות”). זו קריאה לחירות ולכבוד של העם התימני. אך הקריקטוריסט התימני רואה בכך את ההפך. הוא רואה זעקתן של הנשים החלשות והאומללות שכבודן נרמס על ידי החות’ים ששוללים מהן את חירותן.

איך מציג הקריקטוריסט את החות’ים (الحوثيون) בתמונה?

האם ישראל בכלל קשורה למלחמת האזרחים בתימן?

 

שאלות קלילות (יחסית):

מי תומך כלכלית וצבאית במיליציות החות’ים?

מה הבעיות העיקריות של תימן כיום אחרי שמונה שנים של מלחמת אזרחים?

מה אחוז הנשים שעוברות מילת נשים בתימן? (בהמשך לסרטונים שלי על מילת נשים…הנה כאן למטה)

***

טרם צפיתם בסרטונים על מילת הנשים?

הסרטון השני התפרסם השבוע. מי תומך במילת נשים ובאילו מדינות נפוץ המנהג הזה?

לצפייה דרך יוטיוב: https://www.youtube.com/watch?v=iTzU6t4a-40&t=6s

כתבו לי אילו נושאים מעניינים אתכם ואולי אעשה על זה סרטון…

השארת תגובה

הרשמה לעדכונים

שתפו...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן