ילדים זה שמחה?

הקריקטורה השבועית של עידית

א-סיסי מורה לייבא גלולות למניעת הריון
(السيسي يوجّه باستيراد حبوب منع الحمل)
מתוך אתר “עַרַבִּי 21” (“عربي 21”) הממומן ע”י קטר

הרקע לקריקטורה:

משרד הבריאות המצרי הכריז עתה על קמפיין ל”תכנון המשפחה” ועל חלוקת גלולות למניעת הריון חינם לנשים. הנשיא עבד אלפתאח א-סיסי הזהיר את העם המצרי מפני הסכנות הכרוכות בפיצוץ אוכלוסין. האוכלוסייה במצרים מונה כיום כ 100 מיליון איש, ולפי התחזיות היא אמורה להגיע ל 120 מיליון בשנת 2030 !!! לטענת הנשיא, מי שמביא לעולם יותר משלושה ילדים, גוזר על משפחתו חיים של עוני ודלות ויוכל להאשים רק את עצמו. אנשי דת ואקדמיה רבים מתנגדים למדיניות הנשיא לצמצום הילודה. הם סבורים שעליו לנצל את הפוטנציאל האנושי הזה ולהכשיר את הדור הצעיר במצרים להוביל את המדינה. לדעתם, מספר הצעירים הגבוה במצרים (בין 65%-70%) הוא ברכה. המתנגדים מביאים כדוגמה את גרמניה, שנאלצה לפתוח את שעריה לפליטים מעיראק ומסוריה כדי להביא צעירים למדינה ההולכת ומזדקנת…

תיאור הקריקטורה:

האזרח המצרי העני מקבץ נדבות כשהוא יושב על האדמה החרבה. במקום כסף הוא מקבל תרומה של גלולות למניעת הריון. לצד היד התורמת מופיע ביטוי: “תושחת האדמה ופריה”

(“يهلك الحرث والنسل” ), זהו ביטוי קשה ומלא זעם על כך שא-סיסי רוצה, בעצם, להכרית את ילדי מצרים…

ערבית “על קצה המזלג”:

תכנון המשפחה בערבית: “תַנְזִים אלאוּסְרַה” (تنظيم الأسرة =תַנְטִ’ים אלאֻסְרַה). גלולות למניעת הריון: “חוּבּוּבּ מַנְע אלחַמְל” (حبوب منع الحمل= חֻבּוּבּ מַנְע אלחַמְל)

שאלות למחשבה:

האם הנשיא המצרי צודק בכך שהוא חושש מפני קצב גידול האוכלוסייה המהיר? האם צמצום הילודה יפתור את המשבר הכלכלי במצרים? האם אתם בעד “תכנון המשפחה”?

הקריקטורה מוקדשת השבוע לעילוי נשמתו של אריק צדר. האיש שסיכן את חייו למעני לפני שנים רבות…יהי זכרו ברוך! (הסיפור המלא בדף הפייסבוק האישי שלי…) 

השארת תגובה

הרשמה לעדכונים

שתפו...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן